Autor |
nazgul
lord
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 322
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/10 Skąd: przasnysz
Wto 17:20, 24 Paź 2006
|
|
Wiadomość |
|
Na studiach
Witaj na studiach! Zapewne bardzo ci się spieszy, żeby spotkać wszystkich tych wariatów, z którymi będziesz w akademiku. Dlatego nie trać czasu, tylko od razu przejdź do stworzenia swojego studenta. Cały proces doskonale znasz z podstawowej części gry. Kolejną rzeczą, jaką będziesz musiał zrobić, to wybór uczelni. Jest to sprawa czysto estetyczna - we wszystkich uczelniach są takie same kierunki i podobne obiekty, jednak różnią się otoczeniem. Sam musisz ocenić, gdzie ci się najbardziej podoba. Po dokonaniu tego wyboru możesz się już śmiało wprowadzać do miasteczka uniwersyteckiego.
W akademiku
Zakaz wjazdu oznacza, że właściciel nie przyjmuje gości
Gdy wejdziesz na teren campusu, będziesz miał do wyboru kilka akademików oraz kwater do wynajęcia. Początkowo nie będzie cię stać na wynajęcie domu, więc lepiej od razu zastanów się nad którymś z akademików. Zaraz po wejściu do środka zaczną wprowadzać się kolejni lokatorzy, dlatego jak najszybciej zarezerwuj sobie pokój. Niestety, nie są one zbyt duże, dlatego będziesz musiał ograniczać ilość mebli. Nie przejmuj się tym, budynek będzie na tyle przestronny, że wszystkie niezbędne przedmioty, których jeszcze nie ma, spokojnie pomieszczą się na korytarzach. Większość rzeczy i tak jest już na wyposażeniu. Nie musisz martwić się także o jedzenie - na terenie akademika działa stołówka czynna prawie całą dobę.
Walka o oceny
Zabrzmi to jak truizm, ale na wykłady naprawdę opłaca się chodzić
Cała rozgrywka jest podzielona na osiem semestrów (cztery lata nauki), a każdy z nich trwa 72 godziny życia sima. Czasu jest niewiele, trzeba się zatem nieźle sprężać, jeśli chcesz mieć dobre oceny. Im wyższa średnia ocen na koniec semestru, tym wyższe stypendium otrzymasz. Jest zatem o co walczyć.
System nauki wygląda podobnie jak system pracy. Aby przekroczyć pewien próg oceny, powyżej którego się nie wzniesiesz, musisz zdobywać umiejętności, takie jak kreatywność, logika itd. Gdy posiądziesz wymagane zdolności, będziesz mógł się starać o maksymalną możliwą notę. Najlepszym sposobem na podnoszenie średniej są: uczęszczanie na wykłady (jedynie 2-3 godziny dziennie - opłaca się), pisanie pracy semestralnej i odrabianie zadanych lekcji. Uczenie się z książek jest mało efektywne i zabiera dużo czasu, dlatego można sobie odpuścić tę metodę bez wyrzutów sumienia. Jedyny przypadek, kiedy warto się uczyć z książki, to wówczas gdy robisz to z kimś, ponieważ załatwiasz wtedy kilka spraw naraz. Większość simów lubi się z kimś uczyć, więc zdobywasz często punkty aspiracji, podnosisz wskaźnik towarzystwa, zdobywasz z tą osobą dobre kontakty.
Kasa i reputacja
W akademiku zawsze znajdzie się ktoś chętny do zabawy
Nowym elementem, który pojawił się w dodatku Na Studia, jest wskaźnik reputacji. Aby uzyskać wysoką reputację, powinieneś realizować aspiracje oznaczone niebieską ramką oraz zdobywać wielu przyjaciół.
Wysoka reputacja pomoże ci niejednokrotnie w załatwianiu swoich spraw. W końcu po co ślęczeć nad pracą semestralną, gdy można nakłonić kogoś, aby zrobił to za ciebie?
Dzięki reputacji możesz robić też rzeczy znacznie prostsze i zabawniejsze: przekonaj lokalnego kujona, aby spłatał psikusa najładniejszej dziewczynie w akademiku. Będzie kupa radochy dla wszystkich świadków wydarzenia.
Równie ważne jak reputacja są pieniądze. Te można zdobywać na wiele sposobów. Najwięcej zarabia się oczywiście na stypendiach, które uzyskać jest całkiem łatwo, jeśli zastosujesz się do wyżej wymienionych wskazówek. Możesz też próbować grać na instrumentach za pieniądze, udzielać korepetycji, grać w bilard o wysokie stawki czy zatrudnić się gdzieś w mieście.
Imprezy to nieodłączny element studenckiego życia
To co zarobisz będzie ci potrzebne na opłacenie rachunków (niestety, płacisz za cały akademik!), kupno nowych ciuchów czy telefonu komórkowego.
Choć najzabawniej mieszka się w akademiku, nie każdemu to odpowiada.
Poza akademikiem
Jeśli masz ochotę, spróbuj wstąpić do któregoś z bractw studenckich. Nie jest to trudne. Wystarczy zadzwonić do jednego z nich, a wkrótce przyślą do ciebie parę osób na rozmowę kwalifikacyjną. Musisz przekonać do siebie kilku członków bractwa i już jesteś przyjęty. Od tego momentu możesz się w każdej chwili wyprowadzić do siedziby bractwa. Ma to oczywiście swoje wady i zalety. Będzie tam z pewnością mieszkało mniej osób, więc mniejsza szansa na szalone, nocne imprezy, ale z drugiej strony, siedziby bractw są najczęściej całkiem elegancko urządzone - bardziej przypominają normalny dom. Wybór należy do ciebie.
Kilka porad przed sesją
1. Jeśli nie chcesz, aby wszyscy kręcili się po twoim pokoju w akademiku, kliknij na drzwi i wybierz opcję Zamknij - teraz tylko ty będziesz miał tutaj wstęp.
2. Przy wyborze kierunku zastanów się, jaki zawód będziesz chciał wykonywać po studiach. Każda specjalizacja daje bonusy do trzech ścieżek zawodowych.
3. Gdy twój sim odmawia pójścia pod prysznic bądź do toalety, sprawdź, czy wysłałeś go w dobre miejsce - w akademikach toalety podzielone są na damskie i męskie. Jeśli wyślesz chłopaka do damskiej łazienki, sim nie wykona polecenia. Dziewczyna nie odwiedzi męskiego WC.
4. Uważaj na wszystkie postacie poprzebierane za zwierzęta. Ci dziwacy mają skłonność do płatania różnych, często brzydkich psikusów.
5. Pokoje w akademikach nie zawsze są tej samej wielkości, dlatego dokładnie sprawdź, który jest największy oraz jakie ma ułożenie drzwi. Ma to wpływ na ilość mebli, które będziesz mógł upchnąć. Pamiętaj, że drzwi nie będziesz mógł przesunąć, nawet w trybie budowy!
6. Jeśli brakuje ci pieniędzy, to za punkty aspiracji wykup drzewko, na którym rosną simoleony. Jeszcze lepsza jest maszyna do fałszowania pieniędzy, ale na nią będzie cię stać tylko wtedy, gdy masz tych punktów naprawdę dużo.
7. Podczas imprezy pamiętaj, żeby jak najwięcej czasu spędzać, zabawiając różnych gości. Wówczas ocena balangi powinna być dobra.
8. Gdy opuszczasz parcelę, aby udać się do miasta, czas się zatrzymuje. Jeśli wyjechałeś o 11.30 i spędzisz w mieście 8 godzin, to po powrocie do akademika znowu będzie godzina 11.30.
9. Przechodząc do bractwa, będziesz musiał przejąć kontrolę nad wszystkimi jego członkami. Zastanów się, czy na pewno chcesz kontrolować aż tyle osób.
10. Zamiast tylko ćwiczyć, lepiej wystąpić przed publicznością. Jednocześnie zdobywasz punkty kreatywności i zwiększasz wskaźnik zabawy. Jak jesteś wystarczająco dobry, możesz na tym nawet zarobić.
11. Jeśli stwierdzisz, że kierunek, który wybrałeś, jednak cię nie interesuje, masz szansę go zmienić do końca trzeciego roku studiów. Możesz to zrobić za pomocą komputera.
12. Możesz wejść do pokoju każdego z lokatorów akademika, jeżeli na drzwiach nie wisi tabliczka z zakazem wjazdu. Warto czasem zaglądać do znajomych, aby nawiązać nowe przyjaźnie.
13. Staraj się zdobywać jak najwięcej punktów reputacji. Zaoszczędzą ci wiele czasu. Zamiast siedzieć nad pracami domowymi, będziesz zlecał je [/i][/b]
Post został pochwalony 0 razy
|
|